Hobo: Tough Life

1 měsícem ago Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hobo: Tough Life

Jak už bylo zmíněno hru vyvíjí čeští vývojáři a mapa se nachází v našem hlavním městě, které prožijete v úplně jiném světle, než ji známe. Čeština se hodně hodí, protože ve hře je dost textu a konverzace. Základem je RPG styl s inventářem, který se k Houb dost hodí. Hned na začátku se ocitnete na jaře v podivném místě. Nemáte u sebe ani korunu a jen lehké oblečení. Zkrátka vůbec nic jako opravdový bezdomovec. Nyní máte několik možností na přežití.
přemýšlející bezdomovec
Základem je naučit se žebrat, fárat popelnice a zajistit si obydlí. Ze začátku je hra celkem jednoduchá, ale později nastane zima a přežití začne být velice složité. Ještě jsem zapomněl zmínit, že hrát můžete s kamarády v multiplayeru, kdy si navzájem pomáháte a zachraňujete se. Na ulici najdete při teplém počasí dost lidí, což je ideální začít žebrat první peníze nebo dokonce se pokusit něco ukrást. Ale pozor! Můžete být přistiženi, a to Vám sníží morálku. S tím souvisí, že musíte udržovat dostatek jídla, čistotu, zdraví a mnoho dalších věcí, jinak Vám tyto atributy budou snižovat celkovou vitalitu až zemřete. Při fárání můžete získat zbytky jídly, haraburdí nebo dokonce vzácné předměty například do svého obydlí. S předměty můžete také obchodovat a získávat tak nové nebo nezbytné peníze.
člověk bez domova
Po celou dobu Vás doprovází příběh a spoustu úkolů. Ze začátku budete zjišťovat co se vlastně stalo a kde to jste. Potom se budete učit dost věcí potřebných k bezdomoveckému životu. Mapa je rozsáhlá, takže se vyplatí za 50 Kč koupit v trafice mapu. Je zde i hodně obchodů, kde seženete jídlo, hygienické potřeby, alkohol nebo i oblečení. Je dobré se napřed podívat co kolik stojí a co Vám to přidá, protože peněz nazbyt opravdu nebude. Později nastane zima, což hru stíží na těžší obtížnost, proto si předtím sežeňte kvalitní oblečení, zásoby a věci na pálení. Před smrtí se vždy můžete zachránit třeba lékárničkou nebo méně účinnými bandážemi, jenž se dají vyrobit. Dá se naučit spoustu věcí k vyrábění, což určitě hodně pomůže k přežití. Hra se celkově hodně povedla, takže vřele doporučuji si ji zahrát. Navíc neustále vychází aktualizace a hra se posouvá kupředu