Left 4 Dead 2 – pravý simulátor zombie apokalypsy

4 týdny ago Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Left 4 Dead 2 – pravý simulátor zombie apokalypsy

Mnoho lidí si přeje zažít skutečnou zombie apokalypsu, a vyzkoušet si tak své schopnosti přežití ve světě zombies pochycené v seriálech a filmech. Ačkoliv se této světové katastrofy patrně nikdy nedočkáme (omlouvám se všem, kteří si myslí pravý opak), své schopnosti přečkat v mrtvém světě si můžete vyzkoušet v počítačové hře zvané „Left 4 Dead 2“.

Mário na notebooku

Tato videohra obsahuje několik map, kde máte jediný úkol – přežít. Všechny mapy začínají podobně: jste opuštěni, hledáte útočiště a ke konci mise se utkáte s velkou hordou zombíků čekajíc na možnost útěku do bezpečí. Během své cesty jste neustále napadáni přeměněnými lidmi a také řadou kreatur, jejichž schopnosti vám způsobit trable jsou velmi rozmanité. Díky střelným zbraním nebo věcem, kterými se můžete bránit pro boj s blízka od sebe neustále odháníte netvory, kteří z vás chtějí udělat jednoho z nich. Ať už jste fanouškem samopalů, brokovnic nebo katan či seker, možností čím sekat své nepřátelé je spousta.

závodní hra

Během celé hry však nejste sami. Na pomoc máte další tři postavy, za které mohou hrát vaši přátelé nebo sám počítač. Postavy jako jsou Bill, Coach, Ellis, Francis, Louis, Nick nebo Rochelle jsou legendární napříč celou tuto hrou. Jak již bylo řečeno, hrát můžete za jednoho z nich, přičemž výběr je logicky na vás. Ačkoliv je z čeho si vybírat, osoby se téměř ničím neliší. Žádná z nich nemá své specifické vlastnosti, a vlastně jde jen o jejich přístupy k situaci. Ano, můžete ovládat jejich emoce, ale během hraní si povídají co chtějí.

zombie město

Oproti prvnímu vydání Left 4 Dead, druhý díl umožňuje přidání vlastních map, jenž si můžete zdarma stáhnout z internetu nebo přímo na Steamu. Dále také šanci přidávat pluginy, a tím si cokoliv ve hře změnit (například design zbraní, nebo změnit vzhledy jednotlivých herních postav). Celkově tato druhá část přináší víc objektů a detailů, než jako tomu bylo v jedničce. Snad právě proto je tato hra natolik oblíbená na poli zombie stříleček.

 

Nebylo by to ono, kdyby hra sama neumožňovala hrát v různých herních režimech. Kromě single playeru (hry pro jednoho hráče) nebo kampaně (jeden živý hráč, zbytek počítač nebo přátelé), zde můžete pařit tzv. „Versus“ módu, kde můžou hrát dva až osm hráčů. Jedná se režim, kde se hraje na týmy a body. Skóre se počítá podle toho, jak daleko oba přeživší týmy došly. Smyslem režimu „Scavenge“ je, že hlavním úkolem přeživších je naplnit generátory pomocí kanystrů. Podobně jako ve Versus módu, i zde se počítá skóre dvou týmů. Kdo naplní víc generátorů, vyhrává. Další režim, co tato hra nabízí je zvaný „Přeživší“. V tomto druhu jsou čtyři hráči neustále vystaveni masivním a nekonečným útoků zombies. Hraje se zde na jedné mapě a celé to končí smrtí všech postav. Zkrátka jde o to, kdo déle vydrží. Na konci hry jsou hráči odměněni medailemi podle svého výkonu. V Realismu hrajete jako v normální hře až na to, že nevidíte obrysy předmětů nebo ostatní hráče.   Mutace je velmi rozsáhlý mód. Nabízí mnoho stylů her. Výzva je si je všechny vyzkoušet.